Nová virtuálna registračná pokladnica VRP 2 nahrádza pôvodnú aplikáciu.

Virtuálna registračná pokladnica VRP 2 je nová aplikácia finančnej správy ktorá je určená na evidenciu tržieb pre podnikateľov. Aplikácia VRP 2 nahrádza pôvodnú aplikáciu VRP ktorej funkčnosť bude čoskoro ukončená.

Aplikácia VRP 2 taktiež obsahuje funkciu zaokrúhľovania hotovostných platieb ktoré je aktuálne zákonnou povinnosťou !

Preto je nutný čo najskorší prechod z aplikácie VRP na aplikáciu VRP 2 !

VRP 2

Prinášame Vám preto návod ako si pokladnicu VRP 2 nainštalovať a nastaviť:

1 – Najprv si pokladnicu VRP 2 treba nainštalovať alebo si objednať jej aktualizáciu (platí pre používateľov, ktorý ju používajú na mobilných telefónoch a tabletoch, pre používateľov na PC sa stačí do novej aplikácie prihlásiť, netreba ju inštalovať.)

A) ak používate aplikáciu na zariadení >>>”FiskalPRO”<<<, ktoré ste si zakúpili u nás, je nutné si objednať aktualizáciu aplikácie prostredníctvom nášho ESHOPU >>> TU <<<

B) ak ste si aplikáciu inštalovali sami, postupujte podľa krokov nižšie:

2 – Po inštalácií alebo aktualizácií zariadenia FiskalPRO je potrebné sa do VRP 2 prihlásiť “pôvodným MENOM a HESLOM” ktoré ste obdržali k pôvodnej aplikácií VRP od Finančnej správy. (Prihlasovacie údaje Vám boli posielané listovou zásielkou na sídlo firmy Vašej spoločnosti.)

V prípade ak ste prístupové údaje zabudli alebo stratili, je nutné požiadať o nové údaje na portáli finančnej správy a počkať na ich fyzické doručenie. Doručenie údajov trvá do 10 pracovných dní od požiadania.

Náš návod na podanie žiadosti nájdete TU.

Najčastejšie kladené otázky ohľadom VRP 2 nájdete TU.

> Prejsť na kompletný článok z webu finančnej správy.

Kontakt na CALLCENTRUM Finančnej správy: 048/43 17 222

svetpokladni.sk